Spadochroniarstwo (ang. parachuting lub skydiving) – polega na wykonywaniu skoków z dużej wysokości z użyciem spadochronu. Skoki zazwyczaj wykonuje się z wysokości 4000 m. Czas wolnego lotu wynosi ok. minuty, przy prędkości 200 km/h. Istnieje możliwość skoków z większego pułapu, ale takie skoki wymagają użycia specjalistycznej aparatury tlenowej.

Skoki spadochronowe szkolne i na celność lądowania wykonuje się z wysokości 800 - 1000 m., zaś rekreacyjne, relatiwowe i w tandemie z pułapu 3000- 4000m zależnie od podstawy chmur.

Dla początkujących najbardziej popularne są skoki w tandemie, gdyż nie wymagają kursu, ani żadnych badań lekarskich. Skok w tandemie wykonuje się razem z doświadczonym instruktorem spadochronowym. (fot. skydive.pl)

Jak najlepiej rozpocząć przygodę ze spadochronem? Skok tandemowy to początek podniebnej przygody. Jest czymś innym dla każdego, kto spróbuje. Tylko głupiec się nie boi! A największym z nich jest ten, który boi się swych marzeń i pragnień...
To najprostsza, najszybsza i najbezpieczniejsza forma zapoznania się ze swobodnym spadaniem, lataniem na czaszy, sportem spadochronowym. Skok w tandemie zapewni Ci ogromną ilość nowych doznań i emocji, będzie niezapomnianą pamiątką a może pierwszym krokiem do rozpoczęcia nauki samodzielnego skakania (AFF).
W dziale: