Modelarstwo - polega na odwzorowaniu rzeczywistych obiektów w zmniejszonej postaci. Postrzegane jest głównie jako hobby, ale może być także sportem. Wyróżniamy wiele form modelarstwa. Najpopularniejsza z nich to modelarstwo redukcyjne, które dzielimy na kartonowe, plastikowe i mikromodelarstwo.

Modelarstwo lotnicze uznawane jest jak najbardziej za sport. W ramach modelarstwa lotniczego buduje się modele samolotów napędzanych silnikiem: spalinowym, elektrycznym. Mogą to być modele sterowane zdalnie lub latające swobodnie. Tworzone są także modele szybowców. W ramach tej dyscypliny odbywają się różnego typu zawody międzynarodowe.
Ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje się również modelarstwo RC (modele sterowane radiem). Historia tychże modeli sięga późnych lat osiemdziesiątych XIX wieku. W 1893 wybitny serbski wynalazca Nikola Telsa zaprezentował po raz pierwszy łódź kierowaną za pomocą radia. W ramach samolotów wyróżniamy małe samoloty do zabawy tj. Fun-Flay, aż po duże modele odrzutowce, które osiągać mogą prędkość 300mph na krótkim dystansie i przeznaczone do akrobacji (np. F3A).W dziale: