Infinite Flight Simulator to symulator lotu stworzony przez Flying Development Studio LLC. Gra to bardzo realistyczny symulator , dzięki czemu w trakcie gry można zebrać cenne doświadczenie na temat działania samolotou i przygotowania do lotu od strony technicznej. W grze znajdziemy między innymi:
Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple (Phone, iPad, iPod touch) oraz urządzenia z systemem Android.
Strona producenta:www.infinite-flight.com
Podczas gdy w pierwszej części Sky Gamblers: Rise of Glory wziąć udział mogliśmy w pierwszej wojnie światowej, sequel przenosi nas w przyszłość pełną futurystycznej technologii i niebezpiecznych obcych. Wydane w zeszłym roku Rise of Glory odebrane zostało przez graczy bardzo pozytywnie - sterowanie historycznymi samolotami było wystarczająco wygodne, a widoki, które z ich perspektywy mogliśmy oglądać, wizualnie atrakcyjne. Rise of Glory opowiadało jednak o pierwszej wojnie światowej, próbowało odwzorować znane z lekcji historii bitwy... Sequel, czyli Sky Gamblers: Air Supremacy, przenosi nas daleko w przyszłość. Tym razem sterujemy nie myśliwcami, a nowoczesnymi, powietrznymi maszynami bojowymi, walczymy natomiast przede wszystkim z obcymi cywilizacjami. Niezmieniony, bo i niepotrzebujący zmian, pozostał między innymi model sterowania - po paru minutach rozgrywki prostymi przeciągnięciami palca wykonywać możemy dowolne zwroty i powietrzne akrobacje. Zaznajomionych z poprzednikiem Air Supremacy nie zaskoczy też tryb multiplayer - umożliwiający grę kooperatywną lub przeciwko innym graczom - i oprawa graficzna, która pozostała bez zmian... jeśli nie liczyć faktu, że tym razem popatrzymy z góry nie tylko na Ziemię, ale i inne planety. Kolorowanie maszyn, zwiększanie ich mocy i dostęp do późniejszych etapów kampanii podlegają modelowi freemium, więc jeśli gra zainteresuje, trzeba będzie wydać dodatkowe kilka(naście) złotych. Sky Gamblers: Air Supremacy dostępne jest w App Store oraz w sklepie Google Play. W obu przypadkach warto przygotować pod grę trochę miejsca w pamięci urządzenia - Air Supremacy waży aż 1,6 GB.
Poniżej przedstawione zostały przykładowe zrzuty ekranowe (App Store):
gry-na-fony.pl Zadanie jakie stawia przed nami gra Flight Control wydaje się bardzo proste: należy zaprowadzić porządek w ruchu lotniczym, kontrolując kierunek i kolejność w jakiej statki powietrzne będą lądować na lotnisku, na którym pracujemy. Przede wszystkim należy unikać wypadków lotniczych tzn. nie dopuscić do zderzenia w powietrzu. Celem gry jest jak najdłuższe kontrolowanie ruchu lotniczego nad portem bez wystąpienia wypadku oraz pobijanie własnych rekordów.
Nie jest to jednak takie łatwe jak mogłoby się wydawać: złożoność rozgrywki zwiększa się stopniowo. Z biegiem czasu przestrzeń powietrzna staje się coraz bardziej zatłoczona. Pojawiają się w niej różne typy statków powietrznych: samoloty pasażerskie, turystyczne, odżutowce i helikoptery. Każdy typ ma wylądować na swoim pasie startowym. Po zakończonej rozgrywce w sekcji statystyk podejrzeć można nasze osiągnięcia i postępy w grze. Dla wprawionych graczy w grze zaimplementowano tryb czasowy oraz "wyzwanie", które pozwalają mierzyć się z innymi osobami i ich wynikami. Wszystko to w połączeniu z prostą ale ładną oprawą graficzną tworzy wciągającą na długie godziny grę.
Gra dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple oraz urządzenia z systemem Android oraz Windows Mobile. Poniżej przedstawione zostały przykładowe zrzuty ekranowe (windowsphone.com):
Zasiądź za sterami 8-bitowego samolotu i leć między serią szalonych przeszkód - w przypadku dotknięcia czegokolwiek grę rozpoczynamy od początku etapu lub od punktu kontrolnego. W grze nie można przegrać. Wszystko wydawałoby się dość łatwe gdyby nie fakt, że stery w pilotowanym samolocie nie są w najlepszym stanie technicznym. W grze należy zaprzyjaźnić się z opcją "sporóbuj ponownie" - taki z resztą jest jej tytuł. Przelatując przez kolejne etapy niezbędne będzie opanowanie optymalnych torów lotu, pętli i innych arkobacji. W grze znajduje się wiele różnorodnych etapów co sprawia, że nie łatwo się nudzi.
Na samym początku gra jest delikatnie irytująca, lecz jeśli przetramy pierwsze 10 minut to trudno się od niej oderwać.
Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple (Phone, iPad, iPod touch) oraz urządzenia z systemem Android. Więcej informacji na stronie internetowej producenta: www.rovio.com
Przykładowe zrzuty ekranu (źródło: Rovio):
Airport City to gra ekonomiczna polegająca na zarządzaniu portem lotniczym, w której od podstaw buduje się swoje osobiste lotniska i zarządza wszystkimi lotami, które się na nich odbywają. Jeśli marzyliście kiedykolwiek o zarządzaniu jednym z najważniejszych miejsc w mieście to ta gra jest zdecydowanie dla Was. Na początku rozgrywki nasze lotnisko to bardzo mała jednostka, ale pod naszą fachową opieką może wkrótce przekształcić się w międzynarodowy port lotniczy. Budowę lotniska rozpoczynamy oczywiście od pasa startowego. Następnie pojawia się hangar, samolot, pierwszy lot i wiele innych działań, które przybliżają nam rolę szefa portu lotniczego. W grze "pomagają" nam mieszkańcy miasta, w którym zlokalizowane jest lotnisko. Z biegiem czasu stają się naszymi pracownikami oraz klientami. W raz z postępami, w grze odblokowujemy coraz więcej nowych destynacji oraz modeli samolotów. Jeśli nasze lotnisko odnosi sukces to zarobione pieniądze należy inwestować tak aby nie pozostać w tyle za konkurencją. Świetna grafika i dobrze skonstruowany samouczek na początku sprawiają, że gra jest bardzo przyjemna i chce się w nią grać. Polecamy!
Więcej informacji na stronie producenta: www.gameairportcity.com
Przykładowe zrzuty ekranu:
Aplikacja The Aviation Herald to absolutny must have dla wszystkich miłośników samolotów i branży lotniczej. Aplikacja dostarcza najnowsze informacje o katastrofach, wypadkach i incydentach lotniczych na całym świecie. Dzięki niej będziecie na bieżąco ze wszystkimi zdarzeniami lotniczymi - od największych katastrof przez informację o swądzie starych skarpet na pokładzie samolotu ("A Lufthansa Airbus A321-200 [...] was descending towards Barcelona when a smell of old socks was detected in cabin and cockpit") do newsów na temat lotu 29 zawodników sumo na pokładzie samolotu japońskich lini lotniczych ("A Japan Air Commuter de Havilland Dash 8-400 [...] managed to carry 29 Sumo wrestlers amongst the passengers for a safe landing at Oki Island"). Tak naprawdę aplikacja to córka jednego z najbardziej cenionych i najpoważniejszych serwisów lotniczych o tej samej nazwie. Korzystanie z niej jest jednak o wiele wygodniejsze niż z desktopowego serwisu avherald.com. Aplikacja pozwala zapisać porządane newsy w trybie offline co umożliwia przeczytanie ich w momencie gdy jesteśmy poza zasięgiem sieci, a informacje podane są bardziej przejrzyście. Podobnie jak na stronie internetowej newsy podzielone są na kategorie według kolorów. Czerwony to katastrofa, żółty - incydent, itd. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple. Jedyną jej wadą jest cena, która wynosi 12 euro oraz brak polskiej wersji językowej. Ta druga wynika z faktu, że cały serwis pisany jest w języku angielskim. Poniżej przedstawiamy zrzuty ekranu aplikacji w wersji na smartphone (Źródło: App Store):
Airport Scanner to gra, która pozwala wcielić nam się w obsługę portu lotniczego odpowiedzialną za sprawdzanie bagaży podczas odprawy pasażerów. Jako pracownik lotniska stajemy przed ekranem monitora, w którym widzimy bagaże pasażerów. Gra polega na wskazaniu spośród wszystkich przedmiotów znajdujących się w walizce tych, które nie mogą znaleźć się na pokładzie samolotu (np. pistolety, łomy, siekiery). Resztą zajmie się policja. Poza kontorolowaniem bagaży do naszych obowiązków należy także utrzymywanie porządku w kolejce pasażerów czekających na odprawę poprzez przestawianie barierek ułatwiająych utrzymanie kolejki w porządanym miejscu oraz zatrzymywanie pasażerów, którzy przybyli na lotnisko zbyt wcześnie. Będą oni musieli czekać na swój lot poza kolejką. Należy tak zarządzać kolejką aby wszyscy pasażerowie zdążyli na swój lot.
Gra wspomaga rozwój umiejętności obserwacji otoczenia oraz zarządzania czasem.
Więcej informacji na stronie producenta: www.pocketgames.com
Przykładowe zrzuty ekranu aplikacji:
Foto: www.airportscannergame.com
Pocket Planes to gra ekonomiczna, w której wcielamy się we właściciela linii lotniczej. Z lekkim przymrużeniem oka przybliża nam ona temat zarządzania w tej specyficznej organizacji. Jako właściciel musimy wybierać samoloty, które latać będą w naszych barwach, wybierać kierunki lotów obsługiwane przez nas, zatrudniać pracowników i wiele wiele innych. Gra utrzymana jest w stylu lat 90. Posiada pikselową grafikę, co jest zabiegiem celowym. Pozostałe aspekty gry są jak najbardziej nowczesne. Gra jest dość skomplikowana jak na pozycję na urządzenia mobilne. Posiada wiele dodatków oraz możliwości gry, których odkrywanie i poznawanie zajmie wiele czasu. Świadczyć o tym może fakt, że w sieci powstają nawet krótkie poradniki i wskazówki jak dobrze zorganizować rozgrywkę. Jeden z nich można znaleźć tutaj. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple (Phone, iPad, iPod touch) oraz urządzenia z systemem Android.
Strona producenta: www.nimblebit.com
Zrzuty ekranowe gry w wersji na iOS. Źródło App Store. Aplikacje Airplane Sounds oraz Dźwięki Samolotów pozwalają użytkownikowi na odtworzenie odgłosów silników najpopularniejszych samolotów. Ot, cała filozofia. W swoich obszernych bazach posiadają różne modele samolotów od turystycznej Cessny do myśliwca F/A-18 Hornet. Aplikacja Dźwięki Samolotów dedykowana jest na platformę Android. Oprócz dźwięków odnajdziemy w niej zdjęcia, specyfikację techniczną oraz krótkie opisy samolotów.
Więcej informacji na stronie producenta: www.netigen.pl
Zrzut ekranu z aplikacji Dźwięki Samolotów. Źródło: www.play.google.com
Druga aplikacja posiada taką samą funkcjonalność. Przeznaczona jest dla użytkowników systemów iOS. W odróżnieniu od tej pierwszej, w swojej bazie nie posiada jednak zdjęć ani opisów samolotów.
Strona producenta: www.elasticven.com
Zrzut ekranu z aplikacji Airplanes Sounds. Źródło: Apple App Store Aplikacja Life ATC Air Radio pozwala na "podsłuchiwanie" rozmów pilotów samolotów z wieżami kontrolnymi na całym świecie. Rozmowy wyszukiwać można na podstawie kryterium lokalizacji lotniska, jego nazwy lub kodu ICAO. Aplikacja jest bardzo przydatna w przypadku opóźnionego lotu. Nikt nie poda nam bardziej aktualnych informacji o locie niż sam pilot, którego usłyszeć można za pomocą tej aplikacji. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple (Phone, iPad, iPod touch) oraz urządzenia z systemem Android oraz Windows Mobile.
Więcej informacji na stronie internetowej producenta: www.lifeatc.net
Poniżej przedstawione zostały zrzuty ekranowe aplikacji w wersji na iPhone'a.
Aplikacja Flight Radar 24 pozwala na śledzenie ruchu lotniczego (OBSERWUJ) na świecie w czasie rzeczywistym wprost z urządzenia mobilnego oraz na wyszukiwanie lotów według ich numerów, miejsca startu bądź lądowania czy linii lotniczej. Oprócz śledzenia ruchu lotniczego aplikacja pozwala również na identyfikowanie samolotów w czasie rzeczywistym znajdujących się w zasięgu wzroku. Po wskazaniu, za pomocą aparatu fotograficznego wbudowanego w urządzenie, lecącego na niebie samolotu aplikacja informuje o szczegółach lotu (numer, trasa, czas przylotu do miejsca docelowego, prędkość i wysokość lotu) oraz o danych technicznych maszyny. Co więcej, aplikacja pozwala na włączenie widoku 3D ukazującego w czasie rzeczywistym widok, jaki w danej chwili obserwuje pilot samolotu. To nie lada gratka dla miłośników samolotów. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne firmy Apple (Phone, iPad, iPod touch) oraz urządzenia z systemem Android.
Więcej informacji na stronie internetowej producenta: www.flightradar24.com
Poniżej przedstawione zostały zrzuty ekranowe aplikacji w wersji na iPhone'a.
Coraz więcej osób nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnych urządzeń mobilnych. Smartfony i tablety towarzyszą nam niemal w każdym momencie naszego dnia. Oprócz możliwość komunikowania się ze światem urządzenia te, za pomocą instalowanych aplikacji zapewniają nam informacje, rozrywkę oraz narzędzia do pracy. W sekcji aplikacje mobilne opisujemy najpopularniejsze aplikacje dla miłośników lotnictwa. Pozwalają one m.in. na wyszukiwanie lotów, obserwowanie samolotów czy podsłuchiwanie rozmów z wieżą kontrolną. Taka aplikacja, jak każda inna, może być bez problemu zainstalowana na urządzeniu przenośnym z systemem Android od Google, iOS od Apple lub Windows Phone od Microsoftu.
Aktualności lotnicze
|