1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Warszawa, środa 2 marca 2022 roku: Wizz Air ogłosił dzisiaj wsparcie dla ukraińskich uchodźców, oferując 100 000 bezpłatnych miejsc* na wszystkich lotach europejskich z krajów graniczących z Ukrainą (tj. Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia).

Linia pomaga uchodźcom dostać się do miejsc docelowych, gdziekolwiek miałyby one być. W tym celu umieszczono już większe samoloty i wyznaczono dodatkowe loty z państw graniczących z Ukrainą.

Ponadto, według wiedzy Wizz Air, wiele osób rozpoczęło migrację, jednak utknęło w innych miejscach niż docelowe. Dla nich linia przygotowała ofertę ratunkową w wysokości 29,99 euro** na wszystkie inne loty (z wyłączeniem ZEA, Islandii i Wysp Kanaryjskich), a także w wysokości 69,99** euro na loty do ZAE, Islandii i na Wyspy Kanaryjskie.

Uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą zarezerwować lot mogą to zrobić na stronie: https://wizzair.com/#/rescue. Przez cały marzec dostępne będzie 100 000 bezpłatnych miejsc i taryfy ratunkowe. Podczas rezerwacji oraz odprawy pasażerowie będą proszeni o okazanie ukraińskiego paszportu/numeru dowodu osobistego.

Zachęcamy klientów do sprawdzania dostępności niskich taryf na naszej stronie. Jednocześnie chcemy zapewnić, że wszyscy ukraińscy uchodźcy mogą korzystać z przystępnego podróżowania bez względu na miejsce, w którym znajdują się w tym kryzysowym czasie.

József Váradi, Dyrektor Generalny Wizz Air, powiedział: - Nasze serca są z obywatelami Ukrainy. Z zaangażowaniem pomagamy tak wielu ukraińskim uchodźcom jak to jest możliwe, aby mogli dotrzeć w bezpieczne miejsca. Przygotowaliśmy 100 000 bezpłatnych miejsc z krajów sąsiadujących z Ukrainą i specjalne taryfy ratunkowe na pozostałe loty. Dostrzegamy ogromne wysiłki humanitarne naszych pracowników, jako firma, chcemy odegrać w nich większą rolę, aby zapewnić uchodźcom bezpieczną i komfortową podróż.

-KONIEC- 

O Wizz Air

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się europejska niskokosztowa linia lotnicza, obsługuje flotę 149 samolotów typu Airbus A320 i A321. Zespół zaangażowanych profesjonalistów z branży lotniczej zapewnia doskonałą obsługę i bardzo niskie taryfy, dzięki czemu Wizz Air jest preferowanym wyborem ponad 40 mln pasażerów w roku finansowym kończącym się 31 marca 2020r. Wizz Air ma zamówionych łącznie 329 samolotów typu Airbus neo, wyposażonych w wiodące na rynku technologie lotnicze i silniki najnowszej generacji, wspierając cel linii, aby do 2030 r. stać się grupą posiadającą 500 samolotów i nieustające zaangażowaną w zrównoważony rozwój. Linia Wizz Air jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ. Firma została uznana za jedną z dziesięciu najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie przez airlineratings.com, agencję oceny bezpieczeństwa i produktów oraz otrzymała tytuł Linii Lotniczej Roku 2020 według ATW – nagrodę dla podmiotów indywidualnych i organizacji wyróżniających się wydajnością, innowacyjnością i doskonałą obsługą.

 

Więcej informacji:

Christie Rawlings – Head of Corporate Communications: christie.rawlings@wizzair.com

Anna Robaczyńska; A Priori Communications, Biuro Prasowe Wizz Air
Biuro: +48 570 774 727
Email: office@apriori-communications.com

Instagram: @wizzaircom

Facebook: @wizzair.com

Twitter: @wizzair

  • Wszystkie loty realizowane na pokładzie samolotów Airbus A320 z 180 miejscami, Airbus A320 neo ze 186 miejscami, A321 z 230 miejscami oraz Airbus A321neo z 239 miejscami
  • Linia Wizz Air wdrożyła szereg dodatkowych procedur w zakresie higieny. Obowiązek załogi oraz pasażerów do podróżowania w maseczce. Członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Pasażerowie są proszeni o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny oraz wykupować dodatkowe usługi online przed lotem.
  • Filtry HEPA we wszystkich samolotach Wizz Air pochłaniają 99,7% wirusów i bakterii z powietrza. Wszystkie maszyny są regularnie poddawane dezynfekcji z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy.
  • Więcej informacji na temat ulepszonych procedur w zakresie higieny i zdrowia tutaj.
  • Bezpłatne zdjęcia samolotów, załóg i logotypy linii dostępne są pod adresem: http://wizzair.com/en-GB/press

*Bezpłatne miejsca:

Wskazana liczba biletów (100 000) w cenie 0 EUR obowiązuje do wyczerpania zapasów na wybrane loty odlatujące w marcu 2022 r. W zestawie jedna torba podręczna (maks.: 40x30x20cm). Torba na kółkach i każda sztuka bagażu rejestrowanego podlegają dodatkowym opłatom. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na https://wizzair.com/#/rescue.

**W przypadku taryf 29,99 EUR i 69,99 EUR:

Cena w jedną stronę, w tym opłata administracyjna. W zestawie jedna torba podręczna (maks.: 40x30x20cm). Torba na kółkach i każda sztuka bagażu rejestrowanego podlegają dodatkowym opłatom. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na https://wizzair.com/#/rescue.

 

żródło: WizzAir