1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Wizz Air informuje o otrzymaniu nagrody przyznawanej przez ch-aviation dla Najmłodszej Floty w Europie i 3. Najmłodszej Floty na Świecie, w kategorii linii, których floty liczą 100 samolotów i więcej.

Średni wiek samolotów we flocie to obecnie zaledwie 5 lat (w momencie przyznawania nagrody było nieco ponad 5 lat). Linia realizuje połączenia jedną z najmłodszych flot na świecie i aktualnie składa się ze 149 samolotów typu Airbus A320 i A321 z rodziny neo, których średnia wieku jest znacznie niższa od średniej w branży (wynoszącej 10 lat). Średni wiek samolotu Wizz Air nadal będzie zmniejszał się do 3 lat i 6 miesięcy w 2024 roku, a następnie do 3 lat i 2 miesięcy w 2026 roku, co stanowi podstawę stałego zaangażowania linii w zrównoważony rozwój.

Nagroda ch-aviation dla Najmłodszej Floty Samolotowej powstała, aby uhonorować linie lotnicze i firmy leasingowe na całym świecie, które dysponują młodymi i wydajnymi samolotami. Utrzymanie nowoczesnej floty i oferty dzięki wykorzystaniu samolotów nowej generacji istotnie przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 w branży lotniczej i pomaga osiągnąć lepszą wydajność paliwową. Stanowi to ogromny krok w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Ch-aviation prowadzi obszerną bazę danych – w sumie ponad 4700 aktywnych linii lotniczych, ponad 65000 samolotów i 1000 leasingodawców na całym świecie.

Johan Eidhagen, Chief People & ESG Officer powiedział: - Wizz Air jest najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie i stara się służyć coraz większej liczbie pasażerów każdego dnia w możliwie najbardziej zrównoważony sposób. Z radością przyjmujemy nagrodę dla najmłodszej samolotowej floty w Europie i trzeciej na świecie. To świadectwo zaangażowania naszej linii w zrównoważony rozwój i wspaniale, że inne podmioty w branży, takie jak ch-aviation, również doceniają wybitne wyniki Wizz Air.

Więcej informacji o nagrodach ch-aviation 2022 znajduje się na oficjalnej stronie: Youngest Aircraft Fleet Award 2022 | Youngest Aircraft Fleet Award 2022 (ch-aviation.com)

O Wizz Air

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się europejska niskokosztowa linia lotnicza, obsługuje flotę 149 samolotów typu Airbus A320 i A321. Zespół zaangażowanych profesjonalistów z branży lotniczej zapewnia doskonałą obsługę i bardzo niskie taryfy, dzięki czemu Wizz Air jest preferowanym wyborem 40 mln pasażerów w roku finansowym kończącym się 31 marca 2020 r. Linia Wizz Air jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ. Firma została uznana za jedną z dziesięciu najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie przez airlineratings.com, agencję oceny bezpieczeństwa i produktów oraz otrzymała tytuł Linii Lotniczej Roku 2020 według ATW – nagrodę dla podmiotów indywidualnych i organizacji wyróżniających się wydajnością, innowacyjnością i doskonałą obsługą.

Więcej informacji udzielają:

Paulina Gosk, Wizz Air Group, communications@wizzair.com

Anna Robaczyńska; A Priori Communications, Biuro Prasowe Wizz Air
Biuro: +48 570 774 727
Email: office@apriori-communications.com