1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Warszawa, 17 stycznia 2022: Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie, została uznana za najbardziej zrównoważoną linię lotniczą w Europie według agencji ratingowej Sustainalytics.

 

Sustainalytics zajmuje się badaniami i ocenami z obszaru ESG oraz wspiera inwestorów na całym świecie w rozwijaniu i wdrażaniu odpowiedzialnych strategii inwestycyjnych. Sustainalytics ESG Risk Rating Ranking, w oparciu o ustrukturyzowaną, obiektywną i transparentną metodologię, ocenia zdolność firmy do ograniczenia ryzyka i wykorzystywania potencjalnych możliwości.

Wizz Air w ostatnich latach znacząco poprawił swój wynik w obszarze zrównoważonego rozwoju do tego stopnia, że obecnie znajduje się w gronie najlepszych linii lotniczych w Europie zajmując pozycję lidera.

Ta poprawa jest wynikiem świadomej dbałości Wizz Air o zrównoważony rozwój. Przewoźnik ma nie tylko najniższy ślad środowiskowy na kontynencie (pasażer/kilometr), ale również utrzymuje stabilność finansową w ostatnich 24 miesiącach, rozbudował swoją nowoczesną flotę o 30 nowych samolotów i był pierwszą linią lotniczą, która przywróciła wynagrodzenia pilotów i personelu pokładowego do wysokości sprzed pandemii, przy zatrudnieniu ponad 1000 nowych pracowników. Otwarcie 18 nowych baz i dodanie ponad 300 tras do siatki połączeń dowodzi, że Wizz Air rozwija się z powodzeniem w zrównoważony sposób będąc na dobrej drodze, by do końca dekady potroić swoją wielkość, zatrudniać 20 000 pracowników i posiadać flotę składającą się z 500 samolotów.

Sustainalytics' Peer Performance Insights zapewnia głęboką analizę ESG (Środowisko, Społeczeństwo, Zarządzanie) dostarczającą informacji o mocnych i słabych stronach firmy w odniesieniu do konkurencji i wyników branży.  

 József Váradi, Dyrektor Zarządzający w Wizz Air, powiedział: - Jesteśmy dumni z bycia liderem w branży w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tytuł najbardziej zrównoważonej linii lotniczej w Europie wzmacnia nasze działania w tym kierunku i daje dodatkową energię do dalszego rozwoju naszej linii. Chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim moim współpracownikom, którzy niestrudzenie pracowali, aby uczynić Wizz Air najlepszą linią lotniczą w Europie. Z zaangażowaniem pracujemy nad realizacją naszych celów i dawaniem przykładu całej branży w 2022 roku i później.

 

O Wizz Air

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się europejska niskokosztowa linia lotnicza, obsługuje flotę 149 samolotów typu Airbus A320 i A321. Zespół zaangażowanych profesjonalistów z branży lotniczej zapewnia doskonałą obsługę i bardzo niskie taryfy, dzięki czemu Wizz Air jest preferowanym wyborem 10,2 mln pasażerów w roku finansowym kończącym się 31 marca 2021 r. Linia Wizz Air jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ. Firma została uznana za jedną z dziesięciu najbezpieczniejszych linii lotniczych na świecie przez airlineratings.com, agencję oceny bezpieczeństwa i produktów oraz otrzymała tytuł Linii Lotniczej Roku 2020 według ATW – nagrodę dla podmiotów indywidualnych i organizacji wyróżniających się wydajnością, innowacyjnością i doskonałą obsługą, a także tytuł najbardziej zrównoważonej firmy w branży lotniczej w 2021 r. przez World Finance Magazine.

 

 

Żródło: Wizz Air