1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
 
CUMULUSY 2022 – informacja prasowa 01
 
CUMULUSY 2022 – to już ósma edycja ogólnopolskiego plebiscytu lotniczego, który organizujemy, aby uskrzydlał, wspierał i promował sportowców lotniczych, dodawad wiary i nadziei marzycielom, angażował kibiców i pasjonatów lotnictwa, a także integrował całe środowisko lotnicze w Polsce.
Kooczący się rok 2022 to wyjątkowo trudny czas, w którym działania wojenne pochłonęły wiele ofiar i spowodowały ogrom ludzkiej krzywdy. Jednak to również czas niesamowitej mobilizacji, niesienia pomocy potrzebującym oraz otwartości serc ze strony środowiska lotniczego – wszak lotnictwo to wolnośd! Lotnicy, wśród których nie zabrakło też sportowców lotniczych, nie tylko goszczą uchodźców w swoich domach, organizują zbiórki i konwoje z pomocą, ale też strzegą polskich granic i dbają o nasze bezpieczeostwo, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni!
Polki i Polacy uczestniczyli też w podniebnej rywalizacji sportowej w wielu dyscyplinach, w których tradycyjnie zdobywali najcenniejsze trofea i medale. Na terenie naszego kraju ustanowione zostały nowe rekordy, byliśmy też świadkami ekstremalnych, wręcz szalonych wyczynów lotniczych, odbywały się pokazy i pikniki lotnicze oraz zawody rangi mistrzostw świata.
W tym roku proponujemy też kilka nowości, do których należą:
- konkurs fotograficzny, w którym jury składające się z czołowych polskich fotografów lotniczych wybierze najlepsze zdjęcie lotnicze roku, a kibice zdecydują o przyznaniu nagrody publiczności
- statuetka Cumulus Extreme rozpoczyna podbój świata! i po raz pierwszy w historii plebiscytu powalczą o nią również przedstawiciele innych państw, a najlepszy z Polaków zdobędzie statuetkę Cumulus Extreme Polska
- seminaria, prelekcje, konferencje, dni rekrutacyjne, mini expo, warsztaty tematyczne, prezentacje produktowe, akcje promocyjne, kursy doszkalające, spotkania autorskie – zapraszamy osoby, firmy i instytucje do współorganizacji tego typu wydarzeo towarzyszących 10 lutego 2023
Kto w bieżącej edycji plebiscytu otrzyma statuetki, dyplomy, wyróżnienia specjalne i nagrody? Zdecydują o tym osiągnięcia sportowców lotniczych, głosy członków Kapituły, władz aeroklubów, dziennikarzy i oczywiście wszystkich kibiców oraz sympatyków lotnictwa.
Od 1 grudnia 2022 na stronie internetowej www.cumulusy.pl dostępny będzie formularz, za pomocą którego do kooca roku można zgłaszad swoich kandydatów do wyróżnieo. Na początku stycznia rozpocznie się pierwszy etap głosowania, po którym poznamy grono finalistów, a następnie rozpoczniemy głosowanie finałowe, które ostatecznie wyłoni laureatów.
2 (2)
Wierzymy, że wsparcie zarówno nowych, jak i naszych dotychczasowych partnerów, patronów, sponsorów oraz sprzymierzeoców pozwoli nam pokonad wszelkie trudy organizacyjne i 11 lutego 2023 roku spotkamy się w hotelu Airport Hotel Okęcie w Warszawie na uroczystej gali CUMULUSY 2022, podczas której uhonorujemy i wyróżnimy nie tylko sportowców, ale też osoby oraz przedstawicieli firm i instytucji, dzięki którym możemy bezpiecznie latad, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje możemy dalej kultywował i rozwijał.
Zapraszamy!
Organizatorzy: AIR SPORTS PROMOTION oraz Fundacja AVIATORNIA
 
AIR SPORTS PROMOTION
Krzysztof Sondej
tel.: +48 607 597 403
www.airsportspromotion.com