Cub Crafters

 

Cub Crafters - Firma CubCrafters została założona w 1980 roku przez Jima Richmonda w miejscowości Yakima, w stanie Waszyngton. Początkowo produkowali części do budowy i modyfikacji dla Piper PA-18 Super Cub .Top Cub tworzył nowe samoloty w zależności od kształtu i atrybutów Super Cub, dodatkowo w swoich samolotach używał nowych materiałów i technologii.Samolot CC18-180 Top Cub otrzymał certyfikaty w Kanadzie i Australii na przełomie lipca i sierpnia 2008 roku.

Zarówno Top Cub i Sport Cub używali w swoich samolotach szklanych kokpitów. CubCrafters, Inc posiada również  licencje na obsługę i konserwacje dla samolotu PA-18 Super Cub Cubs.

Produkowane maszyny były modyfikacją samolotu Piper PA-18 Super Cub, jednak były mocniejsze, bezpieczniejsze, tańsze w utrzymaniu i łatwiejsze w pilotażu. Tak powstały cztery niesamowite modele samolotów produkowanych przez CubCrafters: Carbon Cub EX, Carbon Cub SS i Sport Cub S2 - wszystkie klasyfikowane w klasie (LSA) dla lekkich,sportowych samolotów oraz Top Cub, który ze względu na swoja wagę nie kwalifikuje sie już do klasy lekkiego samolotu sportowego i był często używany w przemyśle cywilnym.

Wszystkie modele CubCrafters, zgodnie z założeniem wizualnym podobne są do Pipera PA-18, a więc były to dwumiejscowe, jednosilnikowe górnopłaty ze stałym podwoziem.

 

 Modele:

 


Na podstawie wikipedia.en