Cirrus Design

CIRRUS jest uznanym światowym liderem w produkcji samolotów lotnictwa ogólnego, które dostarczają wyjątkową jakość, osiągi oraz bezpieczeństwo. Najbardziej popularne samoloty, Cirrus SR22 oraz SR20, wykonane z kompozytu, w swoim standardowym wyposażeniu posiadają innowacyjne i zaawansowane technologie projektowe, włączając w to opatentowany przez Cirrus Design system CAPS (Cirrus Airframe Parachute System) - spadochron dla całego samolotu. Cirrus sprzedaje swe produkty bezpośrednio w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej poprzez swój dział sprzedaży, zaś przedstawicielstwa handlowe posiada w krajach Ameryki Południowej, krajach Europy, Chinach, Austarlii, Daleko-Wschodniej Azji, Afryce Południowej, Meksyku oraz Karaibach.

Więcej informacji o Cirrus Design i jego produktach uzyskasz na: www.cirrusdesign.com zaś wkrótce także na stronie: www.cirruspolska.plInfo Cirrus:

Cirrusy z systemem przeciwoblodzeniowym

Modele samolotów Cirrus SR22 oraz SR22 TURBO są już dostępne w sprzedaży z systemem przeciwoblodzeniowym przystosowanym do warunków znanego oblodzenia. Samoloty z powyższym zestawem można zamawiać już dzisiaj, zaś certyfikat FAA dla systemu jest spodziewany w drugim kwartale 2009 r.

 

 

Cirrus SR 20 otrzymał perspektywę

Model SR20, dysponujący wielkimi możliwościami jest teraz dostępny wraz z systemem CIRRUS PERSPECTIVE™ stworzonym przez firmę GARMIN. Cirrus Design Corporation, uznany globalny lider w produkcji lekkich samolotów do użytku osobistego ogłosił, że nowy model samolotu – Cirrus Perspective wyposażony w awionikę Garmin, jest już dostępny na rynku.
 
 

 

Cirrus sponsorem akrobacji lotniczej

Cirrus Design Corporation, uznany światowy lider w produkcji samolotów prywatnych, zawiadomił, że wznowił sponsoring międzynarodowej gwiazdy akrobacji lotniczej - Patty Wagstaff. Współzałożyciel firmy Cirrus i jej wiceprezes - Dale Klapmeier tak skomentował odnowioną umowę: „Patty jest niezwykle dynamiczną osobowością w lotnictwie i kluczowym partnerem naszej firmy. Jej znaczenie jako wykonawcy, ambasadora i adwokata lotnictwa – zarówno w ogólnie rozumianym przemyśle lotniczym, jak i poza nim – jest niespotykane.

 

Czytaj całość

 

Samolot dla racjonalnych i ekonomicznych

Sky Share Experience to nowy program uruchomiony przez Sky Share sp z o.o.. Nowa usługa umożliwia doświadczenie korzyści wynikających z posiadania samolotu do własnej dyspozycji, bez konieczności nabywania w nim udziału. Zainteresowani z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego mogą przystąpić do programu już od 1 lutego.

 
 

Cirrus widzi wyraźniej...

Cirrus Perspective™ widzi wyraźniej dzięki ulepszonemu systemowi wizualizacji (EVS). Nowy system system z wieloma czujnikami wyznacza nowe standardy i jest już dostępny do instalacji na żądanie w samolotach SR20, SR22 oraz Turbo. Czynnikami, których nie można przecenić w tym nowym systemie są możliwości „widzenia” chmur w nocy, ostrzeganie przed warunkami, w których może wystąpić oblodzenie, turbulencje i burze.

 

 
 

 Czytaj inne:


Cirrus nominowany

Inauguracyjny lot

Drzwi otwarte


Cirrus SR22 na Wystawie Air Fair 2008 w Bydgoszczy - fot. Joanna Prejc