Wśród niecodziennych samolotów z pewnościę będą m.in. S108 Voyager i C337 SkyMaster. Cessna C337 SkyMaster jest jedynym zarejestrowanym w Polsce samolot tego typu. To niezwykły, dwusilnikowy samolot, który w Nowym Targu zaprezentowany na wystawie statycznej oraz w pokazie dynamicznym. Model ten projektowany byl dla Armii USA gdzie pod oznaczeniem O-2 SkyMaster był przez nią używany min. do zwalczania partyzantki w wojnie wietnamskiej. Kolejny samolot - Stinson 108 Voyager to maszyna jedna ze starszych latających w Polsce.
Można było także podziwiać klasykę awiacji Buckera Bu 131 Jungmanna. To klasyczny dwupłatowiec, który podczas pokazu w powietrzu wykonał m.in. pętle, beczki, ranwersy, spirale, ... .

 

plakat 2013 - baner

 

 

Nie zabrakło także zespołu akrobacyjnego ORLIK. Pokaz miał miejsce podczas drugiego dnia V Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. To pierwszy pokaz w historii nowotarskiej imprezy. Jednak gwiazdą piątej edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego była czeska grupa akrobacyjna The Flying Bulls. Ich perfekcyjne akrobacje, wykonywane w grupie czterech samolotów Zlin 50 LX można było podziwiać przez dwa dni trwania pikniku. Zespół zaprezentował swoje wyjątkowe umiejętności w grupowej akrobacji 4 samolotów oraz dodatkowo w nowym pokazie 2 samolotów.
Widzów nie ominął także pokaz akrobacji indywidualnej  na samolocie XA-41 w wykonaniu Artura Kielaka, a także akrobacje szybowców na szybowcu Perkoz, prezentacje samolotów historycznych - Piper Cub, TS-8 Bies, Dh Chipmunk i ultralekkich. Udział zapowiedzieli także właściciele wiatrakowców, śmigłowców, motolotni, balonów na ogrzane powietrze oraz paralotni PPG, których wieczorny pokaz  wspomagany  był efektami świetlnymi.