Alinox

Firma zajmująca się tworzeniem metalowych elementów obudowy oraz innych elementów konstrukcji samolotów. Jest jednym z wiodących dystrybutorów na rynku polskim,  dostarczają także materiały każdego rodzaju. Firma głównie zajmuje się  dostawą szerokiego spektrum wyrobów metalowych oraz tworzyw sztucznych dla samolotów,również tworzy systemy przeciwpożarowe itp.

Alinox jest kompleksowym usługodawcą i dystrybutorem zarządzającym łańcuchem dostaw, wspierającym światowy sektor lotnictwa i przemysłu wojskowego. Ich główną misją jest dostarczanie materiałów metalowych i tworzyw sztucznych najwyższej jakości, zgodnie z życzeniem klientów i dokładnie wtedy kiedy ich potrzebują. Priorytem tej firmy jest punktualność toteż ich motto brzmi: „Najważniejsza jest punktualność”.

Zaopatrzają swój skład magazynu na ok. 5,000 różnych części lotniczych i wojskowych – w szerokim asortymencie metali oraz stopów metali dostarczanych przez wiodących producentów, takich jak Alcoa, Kaiser, Aleris, Alcan, AMAG i wielu innych. Nasi najlepsi dostawcy zapewniają ciągłą dostępność materiałów, niezawodność oraz wysoką jakość. Bogata wiedza, duże doświadczenie oraz trwałe relacje z klientami firmie na co dzień pomaga w efektywnym zarządzaniu magazynem. Produkty sa przeznaczone głównie dla producentów oraz podwykonawców

 

 w przemyśle lotniczym i przemyśle wojskowym według norm AMS, QQ A , ASNA oraz GOST. Oferta obejmuje materiały standardowe o typowych wymiarach, niestandardowe- zgodne z życzeniem klienta oraz materiały niszowe sprowadzane lub przetwarzane na specjalne zamówienie. Ponadto zapewniamy produkty niezbędne do napraw, remontów i modernizacji statków powietrznych.

Alinox jest zatwierdzonym dostawcą materiałów dla firm Hamilton oraz Sikorski - amerykańskiej firmy działającej w Mielcu, produkującej śmigłowce i samoloty.